🏠 » Uncategorized » Що краще не робити без допомоги професіонала

Що краще не робити без допомоги професіонала

Uncategorized

Без професійної допомоги ризиковано вивчати родовід, особливо на рівні нижче 18 століття. Там вас чекають рукописні тексти, які читати вкрай важко та збільшується ризик допустити помилку. Неправильно визначите, хто із жителів села був вашим предком, і можна нівелювати всі досягнення на попередньому етапі. Ваше дерево роду враз стане неправильним, а нащадки не дізнаються справжніх імен предків. 

Краще скористатися професійною допомогою, якщо ваші предки родом з міста. У зв’язку з тим, що у ньому було багато жителів, кількість документів теж буде значною. Беручись за таку справу, ви втратите непропорційно багато часу. 

Також складно самостійно вивчати родоводи євреїв, у зв’язку тим, що вони часто переселялись та міняли імена. Без специфічних знань про генеалогію євреїв весь проект, скоріш за все, буде провальним. 

І на чому наголосимо: перш ніж починати самостійно роботу над дослідженням родоводу треба об’єктивно порахувати необхідну кількість часу для виконання роботи та сумму не зароблених вами в цей час коштів. 

Перше, на чому наголосимо: не варто братися за дослідженням самому, коли ви зайнята справами людина. 

На роботу з документами підуть сотні годин, навіть якшо ви вмієте розбиратися з великими об’ємами інформації, любите історію і не зможете прочитати рукописи. 

Простий розрахунок. Наприклад, для дослідження однієї родинної гілки треба вивчити 70 архівних документів. На кожен із них професіонал витрачає мінімум 2 години. Тобто, це вже 140 годин безперервної роботи з документами. Після цього треба ще проаналізувати знайдені факти, прослідкувати родинні зв’язки та побудувати генеалогічне дерево.  Треба додати ще приблизно 80 годин. 

І це тільки одна фамільна лінія, а їх на початку дослідження 4. 220 годин множимо на 4 і отримуємо 880 годин роботи. Часу треба ще більше, якщо документи знаходяться на зберіганні в декількох архівах. Тобто, вам треба буде залишити всі справи, роботу, бізнес і їхати в архів, щоб там займатися науковим дослідженням. Також ми не беремо до уваги складні ситуації, що можуть виникнути. 

У сучасному інформаційному світі можна навчитися робити будь що, був би час та бажання. У генеалогії працює правило, аналогічне іншим сферам життя. Ремонт в квартирі можна зробити своїми руками, але майстри це зроблять краще. Можна самостійно ремонтувати авто, але профі – це профі.

Поділитися цією статею:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x