Як оформити генеалогічне дерево

Чи задумувалися ви колись над тим, скільки поколінь предків жило на цьому світі до вас?

Uncategorized

Скільки чоловіків та жінок налічується у вашому родоводі?

Підказка! Для того, щоб дізнатися відповіді на ці питання, необхідно створити структуроване сімейне дерево. У такому випадку, ви зможете легко прослідкувати будь-які закономірності свого родоводу.

Пропонуємо вам не складні лайфхаки як провести генеалогічне дослідження.

  1. Знайти, дослідити та вивчити всі можливі документи, які фіксують інформацію про ваших предків та походження прізвища. Це можна зробити як самостійно, так і звернутися за допомогою до генеалогічного агентства.
  2. Виокремити основні маркери для внесення їх у генеалогічне дерево. Зазвичай ними є: прізвище, імʼя, по батькові предка та роки життя. Наприклад: Сергієнко Андрій Дмитрович (1868 – 1926 рр.)
  3. Для зручності відокремити знайдені матеріали на дві різні гілки роду (по татовій лінії – окремо, по маминій – окремо)
  4. Обрати формат побудови дерева: електронний чи паперовий.
  5. Вносити членів родини в дерево потрібно від сучасного представника сімʼї до найдавнішого. Спочатку фіксуємо «гілки» дерева, а потім просуваємося до його коренів.

Побудову родового дерева краще робити поступово. По мірі вивчення інформації про пращурів. У такому випадку ви не заплутаєтеся у великій кількості інформації та бачитиме чітку структуру родоводу.

Як оформити генеалогічне дерево?

Насправді, на сьогоднішній день існує безліч способів. Є різні компʼютерні програми та графічні додатки, які легко можуть впоратися із цим завданням. Першість серед них має застосунок “My heritage”. Програма дозволяє швидко та просто побудувати дерево роду на основі наявної у вас інформації. Достатньо лише внести відомі вам дані про предків і програма запропонує вам різні варіанти оформлення та дизайну.

Одним із найпопулярніших, унікальних способів є оформлення сімейної книги. Весь зібраний генеалогічний матеріал фіксується в одному місці. Зручний формат, індивідуальний дизайн та великий обсяг інформації – це основні переваги родової книги. Детальніше про неї можна дізнатися в розділі «Оформлення сімейної книги».

Не помилкою буде й класичний варіант оформлення сімейного дерева – в паперовому вигляді. У цьому випадку все залежить від ваших творчих здібностей та уяви. Найкраще використовувати широкоформатні паперові матеріали: ватмани, банери тощо. За таких умов, у вас буде достатньо місця для розміщення інформації про кожного члена сім’ї.

Запамʼятайте! Основне завдання у побудові родового дерева – це правильність генеалогічної інформації. Використовуйте лише перевірені джерела. Адже, яким би красивим не було дерево вашої сім’ї, якщо в ньому вигадана, не точна інформація, то цінність такого памʼятки дуже і дуже низька.

Вивчайте родовід! Формуйте історію власного роду.

Поділитися цією статею:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x