🏠 » Uncategorized » Які документи використовуються в дослідженні?

Які документи використовуються в дослідженні?

Uncategorized

В дослідженні використовуються різноманітні документи. 

Найголовніші з них – метричні книги. Вони містять записи про народжених, одружених та померлих за другу половину XVIII – початок ХХ століття. Метричні книги – найточніший вид генеалогічних джерел. Із них можна дізнатися соціальний стан предків, їх віросповідання, місце і точний час народження, шлюбу. Це єдиний документ, що розкаже про час та причину смерті, місце поховання предків. 

Також використовуються сповідні відомості – переписи жителів села чи міста, які були на сповіді у священника. У часи Російської імперії цей обряд був обов’язковим, тому в сповідних відомостях записані всі жителі населеного пункту, окрім немовлят. У відомостях обов’язково є вік предків, вказане їх суспільне положення. 

Третій із найважливіших документів – ревізькі казки. Так називали переписи населення, що проводилися в Російські імперії в XIX столітті. У ревізьких казках записані всі члени родин козаків, селян, жителів міст. Указано вік, соціальне положення, рід занять тощо. Якщо інформації в основних джерелах недостатньо, використовуються інші архівні документи: посімейні переписи, рекрутські списки, судові справи тощо. 

Поділитися цією статею:
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x